Detoxikace v pohodě? Víme, jak na to!

Chcete se pustit do detoxikace, ale obáváte se jejího průběhu? Chcete si být jisti, že detoxikační období zvládnete a detoxikace vám skutečně přinese očekávané výsledky? Rádi byste detoxikaci prožili v pohodě?

V tomto článku vám přinášíme užitečné návody na to, jak si detoxikaci co nejvíce usnadnit. Dozvíte se, jak se na detoxikaci připravit. Poradíme vám, jak ve vlastním detoxikačním programu obstát na jedničku…

DETOXIKUJTE CELÝ ORGANISMUS NAJEDNOU: Užívejte denně 1 odměrku zelené detoxikační směsi Blendea SUPERGREENS. 

Klikněte a překvapí vás dlouhý seznam dalších zdravotních benefitů

blendea účinky

 

Stojí to za to!

Denně jsme vystavování toxinům, které se bohužel hromadí v těle a odráží se v mnoha zdravotních potížích a nepříjemných pocitech. Čas od času se proto vyplatí od toxinů tělo očistit (více se dozvíte v článku 7 známek, že je čas na detox). Přínosů detoxikace organismu je nespočet.

 

Mj. se můžete těšit na:

  • lepší zažívání
  • posílenou imunitu
  • novou energii a vitalitu
  • jasnou mysl, lepší náladu
  • hormonální rovnováhu

Nebude to však zadarmo! Detoxikace znamená zásadní změny v stravovacím režimu a životních návycích. Rozhodně to není jen tak, vyžaduje pevnou vůli a silné odhodlání.

Detoxikační období nemusí být právě jednoduché. Vyplavování toxinů mohou provázet i negativní symptomy jako jsou bolesti hlavy, únava nebo zažívací potíže. Čím více škodlivin je v těle, tím více je jich třeba vyloučit. Čím více toxinů se dostává do krevního oběhu, aby mohly být vyloučeny, tím horší mohou být průvodní projevy detoxikace. Ty jsou však známkou, že detoxikace skutečně probíhá, jak má, že se tělo reálně snaží toxiny odbourat. Všechny symptomy dříve či později odezní, s úlevou přijde i nová energie, tělo bude čistější a zdravější.

Aby odbourávání toxinů z těla probíhalo co nejefektivněji, vyplatí se dodržovat při detoxikaci několik základních zásad. Ty také pomůžou minimalizovat možné nežádoucí projevy detoxikace. A o jaké zásady jde?

 

Zásada číslo 1: Připravte se ještě před startem!

Diář - plán detoxikaceNež se pustíte do samotné detoxikace, připravte si detoxikační plán. V první řadě si definujte délku a konkrétní podobu detoxikace.

Pokud se chystáte na detoxikaci poprvé, postačí vám třeba 2 týdny, detoxikace přitom nemusí být nijak zásadní. Pokuste se zejména odlehčit svůj jídelníček, dostatečně pít a zařadit wellness aktivity a pohyb. Pokud má být detoxikace razantní, stanovte si na ni jen kratší dobu, ať definovaná omezení skutečně dodržíte.

Připravte si zásobu zdravých potravin. Najděte si potraviny, koření a bylinky, které podpoří detoxikaci, současně zpestří váš jídelníček a budou vám chutnat.

Poohlédněte se po zdravých pochoutkách. Při detoxikaci byste měli mít při ruce alternativu sladkostí a nejrůznějších pochutin, které běžně konzumujete, přestože tělu vůbec neprospívají. Jde to i jinak, zdravěji!

 

Motivace & cíle

Klíčovou součástí vašeho detoxikačního plánu by měly být cíle. Pro úspěch detoxikace je totiž nejdůležitější motivace. Bez motivace, touhy po reálných výsledcích a splnění očekávaných cílů se těžko vzdáte svých nezdravých stravovacích návyků a zaběhnutého denního režimu. Ještě než s detoxikací začnete, sepište si proto seznam cílů.

Konkretizujte důvody, proč se do detoxikace vůbec pouštíte.

Motivační cíle detoxikace můžou mít třeba tuto podobu:

  • Chci udělat něco pro sebe.
  • Chci se cítit ve svém těle dobře.
  • Chci se zbavit zažívacích potíží.
  • Chci se poprat s věčnou únavou.
  • Chci posílit svoji imunitu.
  • Chci více zdraví a vitality.
  • Chci zapracovat na své kondici.
  • Chci vypadat mladší.
  • Chci být krásnější.
  • Chci se těšit ze života.

 

Zásada číslo 2: Detoxikujte tělo i mysl!

Toxiny nabývají mnoha podob. Může jít o odpadní látky lidského metabolismu, které uvnitř těla vznikají přirozeně. Důležité je, aby docházelo také k jejich adekvátnímu vylučování. Nezřídka toxiny přijímáme zvenčí, konzumujeme je prostřednictvím nezdravé stravy, vstřebáváme užíváním léčiv, dokonce je přijímáme také kůží – prostřednictvím chemické kosmetiky, úklidových a čisticích prostředků. Pijeme je. Dýcháme prostřednictvím znečištěného ovzduší. Existují však i tzv. emoční toxiny, které mají původ ve stresu, zažitých traumatech a negativních emocích.

Detoxikace by proto měla být komplexní, měla by zahrnovat všechny druhy toxinů. Detoxikace těla by měla jít ruku v ruce s detoxikací psychickou.

Během detoxikace se vyplatí dopřát si čas pro sebe, vyčistit hlavu od negativních myšlenek a užívat klidu. Relax a odpočinek k detoxikaci patří, stejně jako cvičení, které pomáhá rozproudit krev a s ní i lymfu. Škodlivé látky se z těla vylučují i pocením. Vhodné je lehčí cvičení jako jóga nebo plavání, nemělo by přitom docházet k vysokému výdeji energie. Cvičení napomůže také psychické pohodě. Prospěšná je i chůze, procházky v přírodě na čerstvém vzduchu podpoří dýchání. I vydechováním vylučujeme toxiny.

Příroda, pobyt na čerstvé vzduchu

Detoxikaci podpoří i wellness procedury jako jsou masáže, hydroterapie nebo saunování (více se jim věnujeme v samostatném článku: Wellness procedury – zkrášlují, omlazují, detoxikují… A ještě jsou příjemné!). Také kůže je jedním z detoxikačních orgánů. Při wellness procedurách navíc dochází i k psychickému uvolnění. Tyto procedury prospěšně působí na tělo i na duši. Zařaďte je do svého detoxikačního programu!

 

4 podoby detoxikace těla a mysli:

  • relaxace, odpočinek, klid
  • lehké cvičení, jóga, plavání
  • procházky v přírodě
  • masáže, hydroterapie, saunování

 

Zásada číslo 3: Najděte si spojence a pomocníky!

Již byla řeč o detoxikačních potravinách, které podporují činnost detoxikačních orgánů a napomáhají vylučování škodlivin. Obdobné účinky skýtají i detoxikační bylinky nebo detoxikační koření. Zpestří jídelníček, chutnají a navíc jsou prospěšné. Proč je nevyužít?

Seznam detoxikačních potravin, bylinek a koření najdete v samostatných článcích:

Detoxikační bylinky

 

Stojí za to se nechat inspirovat!

Na našem blogu i na celém internetu se dá najít mnoho cenných rad a návodů, zajímavých informací i praktických zkušeností. Pomoci můžou i bloggeři, kteří sdílí své zkušenosti s detoxikací. Na internetu lze najít spoustu spojenců. Všechna doporučení však berte s rezervou, detoxikace je vždy individuální. Měla by odpovídat vašemu zdravotnímu stavu, zvyklostem, věku, pohlaví apod. Měla by odrážet vaše individuální preference.

Samozřejmě se vždy hodí, když o vašich detoxikačních plánech ví vaše okolí. Blízcí a rodina mohou posílit vaše snažení. I ti se mohou stát při detoxikaci vašimi významnými pomocníky.

 

To nejdůležitější nakonec…

Tím klíčovým pomocníkem a také prostředkem detoxikace je stále čistá voda.

Pitný režim je při detoxikaci nanejvýš důležitý, tím nejlepším nápojem je přitom čistá pramenitá, příp. odstátá kohoutková voda. Právě ve vodě se odehrává většina detoxikačních procesů, právě s vodou také dochází k vylučování toxických látek ven z těla.

 

10 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ O DETOXIKACI - OČISTĚ ORGANISMU

Detoxikace je stěžejní téma našeho blogu. Poradíme, jak detoxikovat jednotlivé orgány a tak očistit celé tělo, zrychlit metabolismus a nastavit organismus pro úspěšné hubnutí, zlepšení zdravotního stavu a celkové omlazení.
Rychlá detoxikace - 7 denní jídelníček
Detoxikace střev – návod od A po Z
Třídenní detoxikace s ovocnou a zeleninovou šťávou
Očista lymfatického systému – podrobný manuál
Detoxikace ledvin - podrobný manuál
Babské rady na přírodní detoxikaci
Dlouhodobá detoxikace a jídelníček na 30 dní
Detoxikace organismu od těžkých kovů
7 znamení, že je čas na detox
Co dává a co bere detoxikace?

 

Rate this post
Jsou mi blízké tradiční východní přístupy a alternativní medicína, na druhé straně s nadšením sleduji poslední objevy vědy. Věnuji se aromaterapii a relaxačním technikám. Těším se z krás přírody. Miluji vše živé, zvláště osobité kočky a věrné psy. Vyznávám zdravý životní styl, ráda si vychutnám dobré a výživné jídlo. Přínosy detoxikace oceňuji na vlastní kůži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..